سوالات متداول هنگام خرید از سایت هالی

سوالات متداول هنگام خرید از سایت هالی


1+ آیا سایت شما همه پروازها را دارد ؟

- بله سایت هالی نرخ ها را از همه شرکت های هواپیمایی و چارتر کننده ها از هر نقطه ایران به هر نقطه ایران نمایش می دهد و متصل به سیستم های رزرویشن سراسری آنها می باشد.

 

2+ چگونه به سایت شما اعتماد کنم ؟

- سایت هالی متعلق یه شرکت ستاره المالس هالی با 17 سال سابقه با مجوز بند الف از سازمان هواپیمایی کشوری و بند ب از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و عضو انجمن بین المللی یاتا می باشد.

 

3+ روند خرید بلیط در سایت هالی به چه صورت می باشد ؟

- بهتر است ابتدا از طریق لینک ثبت نام بالای صفحه در سایت ما عضو شوید و سپس فیلم آموزشی موجود در صفحه پروازهای داخلی را مشاهده نمایید کلیه جزییات در فیلم آموزشی هالی به تفسیر اطلاع رسانی شده است.

 

4+ جریمه کنسلی های نحوه کنسل کردن و قوانین و مقررات خرید به چه صورت خواهد بود ؟

- قوانین خرید با جزییات کامل در بخش قوانین خرید از سایت هالی قابل دسترسی است حتما قبل از اقدام به خرید آن را مطالعه فرمایید 

 

5+ بعد از رزرو شماره پیگیری داده شد ولی پولی پرداخت نکردم و به درگاه بانک هم متصل نشدم و پیام داده شده که با کارشناسان تماس بگیرید چه اتفاقی برای رزرو من افتاده است ؟

- اگر پولی از حساب شما کسر نشده است و شما پرداختی انجام نداده اید در صورت مشاهده پیام فوق این بدین معنی است که لیست پرواز انتخابی شما موقتا بسته شده است از سایت هالی پرواز دیگری را انتخاب کنید یا همان پرواز را نیم ساعت بعد مجدد انتخاب کنید ، شما باید به صفحه پرداخت بروید و سیستم از حساب شما پول برداشت کند تا اتوماتیک بلیط به شما تحویل داده شود.

 

6+ پول از حساب من کم شده ولی بلیطی صادر نشده است چه اقدامی انجام دهم ؟

- از قسمت پیگیری خرید در بالای صفحه شماره پیگیری خود را در فیلد شماره واچر وارد کنید و شماره موبایلی که آن را در هنگام خرید وارد کرده اید را تایپ کنید تا بلیط برای شما نمایش داده شود در صورتی که قبلا در سایت ثبت نام کرده باشید در قسمت کاربری شما، بلیط های صادر شده قابل مشاهده می باشد. 

اگر همچنان بلیط خود را مشاهده نکرده اید 1 ساعت بعد حساب بانکی خود را چک کنید ممکن است پرداخت شما ناموفق باشد پول به حساب شما برگشته باشد. برای راهنمایی بیشتر با هالی تماس بگیرید.

 

7+ پول از حساب من کسر شده بلیطی صادر نشده چه اتفاقی برای پرداخت من افتاده است ؟

-خرید شما ناموفق بوده است پول به حساب شما طی چند ساعت بر میگردد بعد از برگشت پول مجدد خرید کنید به خاطر داشته باشید همواره دکمه تکمیل فرایند خرید را در انتهای خرید فشار دهید تا خرید شما کامل شود.

اگر تا 72 ساعت پول به حساب شما عودت داده نشد تماس بگیرید.

 

8+ بلیط صادر شده ولی باز نمی شود چکار باید کرد ؟

- چند ساعت بعد دوباره بلیط را دانلود کنید و باز کنید اگر مشکل پابرجا بود با هالی تماس بگیرید

 

9+ بلیط باز میشود ولی داخل بلیط نوشته شده بلیط شما مشکل دارد چکار باید کرد ؟

- با هالی تماس بگیرید

 

10+ سیستم پیام می دهد امکان صدور این پرواز وجود ندارد چه باید کرد ؟

- اگر پولی پرداخت نکرده اید  پرواز دیگری را انتخاب کنید .

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید